istanbul matematiksel bilimler merkezi

istanbul center for mathematical sciences

 

Geçmiş Etkinlikler (2012 sonrası etkinlikler için takvime bakınız)

Son Etkinlikler

 

Amaç

 

IMBM Programlarına

Başvuru

 

Yönetim

Eski Yönetimler

 

Destek

 

Geçmiş Etkinlikler

 

Bağlantılar

 

 İletişim

 

Güncel haberler için kayıt

 

 

English Pages

 

 

 

 

  

Pratik Bilgiler (İngilizce)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006


2012

 

28 Aralık 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory Meetings" toplantısı yapılacaktır. İlgili  poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

28 Aralık 2012 tarihinde, Hausdorff Center for Mathematics, Bonn'dan Matthias Kreck, "Real 3-manifolds and Codes", başlıklı bir konuşma verecektir . İlgili  poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

22 Aralık 2012 tarihinde, University of Pennsylvania'dan Aaron Silberstein, "Varieties determined by their étale fundamental groups", başlıklı bir konuşma verecektir . İlgili  poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

21 Aralık 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory Meetings" toplantısı yapılacaktır. İlgili  poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

17 Aralık - 21 Aralık 2012 tarihlerinde University of Pennsylvania'dan Aaron Silberstein "Anabelian Geometry over Algebraically Closed Fields" başlıklı bir ders verecektir. Detaylı program için lütfen buraya tıklayınız.

 

14 Aralık 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory" toplantısı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

7 Aralık 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory" toplantısı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

30 Kasım 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory" toplantısı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

28 Kasım 2012 tarihinde, "Discrete Mathematics" toplantısı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.23 Kasım 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory" toplantısı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

16 Kasım 2012 tarihinde, "Quantum Field Theory" toplantısı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

9 Kasım 2012 tarihinde, University of California, Berkeley'den David E. Nadler "Traces and Loops" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2 Kasım 2012 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi'nden Tonguç Rador "The Cluster Decomposition Principle" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.19 Ekim 2012 tarihinde, Boğaziçi Üniveristesi'nden Tonguç Rador "Scattering Theory" başlıklı bir konuşma yapcaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

11 - 12 Ekim tarihlerinde, "Çizge Kuramı Ve Uygulamaları Çalıştayı - III" başlıklı bir çalıştay düzenlencektir. Daha detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.8 Ekim 2012 tarihinde, Instituto de Matemáticas, Universidad Nacional Autónoma de México'dan Florian Luca "φ and σ: from Euler to Erdös" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

5 Ekim 2012 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi'nden Tonguç Rador "Introduction to the Poincaré Group 2" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.1 Ekim 2012 tarihinde, Courant Institute, New York'tan Joel Spencer "Two Needles in Exponential Haystacks" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.28 Eylül 2012 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi'nden Tonguç Rador, "Introduction to the Poincaré Group 1" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

20 Eylül 2012 tarihinde, University of California, Santa Cruz'dan Robert Boltje "Monoid Algebras and Category Algebras" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

7 - 10 Ağustos 2012 tarihlerinde, "Interfaces of Noncommutative Geometry with the Representation Theory of Hopf Algebras and Artin Algebras" başlıklı bir çalıştay düzenlenecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

16 - 20 Temmuz 2012 tarihlerinde, "Random Networks & Environments" başlıklı bir uluslararası olasılık çalıştayı düzenlenecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

Daha detaylı bilgiye http://www.math.boun.edu.tr/instructors/yilmaz/RNE.html adresinden erişilebilir.


2 Temmuz 2012 tarihinde, University of Massachusetts Amherst'tan Richard S. Ellis "From Large Deviations to Statistical Mechanics: What Is the Most Likely Way for an Unlikely Event To Happen?" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

29 - 30 Haziran 2012 tarihlerinde, "Workshop On Group Functors" başlıklı bir çalıştay düzenlenecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

18 Haziran 2012 tarihinde, University of Göttingen'den Rainer Kress "Iterative Methods In Inverse Obstacle Scattering Revisited" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

7 - 8 Haziran 2012 tarihlerinde, IMBM Matematik Günleri düzenlenecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

6 Haziran 2012 tarihinde, Katholieke Universiteit Leuven'den Paul Koerber "Consistent Reductions of M-Theory" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

4 Haziran 2012 tarihinde, University of Los Angeles, California'dan Ciprian Manolescu "Combinatorial Heegaard Floer Theory" başlıklı bir konşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

11 Mayıs 2012 tarihinde, Prague Institute of Physics'ten Joris Raeymaekers "Conical Spaces in Higher Spin Gravity" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

27 Nisan 2012 tarihinde, Wirtschaftsuniversität Wien'den Josef Leydold "Sign Patterns of Graph Laplacian Eigenvectors" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

14 Nisan 2012 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi'nden Cem Yalçın Yıldırım "A Survey of Recent Results on Small Gaps Between Primes" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

13 Nisan 2012 tarihinde, University of California, Berkeley'den Alberto Grünbaum "Quantum Walks, Limit Theorems and Recurrence" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

10 Nisan 2012  tarihinde, Budapest University of Technology and Economics'ten Gábor Domokos "Pebbles, Turtles and the Gömböc: Natural Numbers and Natural Shapes" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

9 Nisan 2012 tarihinde, ICTP, Trieste’den Mahdi Torabian “M-Theory on Singular G2-Manifolds, Phenomenology and Cosmology of the Vacua” başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

6 Nisan 2012 tarihinde, Max Planck Institute for Mathematics in the Sciences, Leipzig'den Fatihcan Atay, "Çizgeler üzerinde dinamik sistemler başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

2 Mart 2012 tarihinde, Université Paris Dauphine, LAMSADE'dan Bernard Ries "On the use of graphs in discrete tomography" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

17 Şubat 2012 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi'nden Arman Boyacı "Some graph classes related to telecommunication networks" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

9 Şubat 2012 tarihinde, Université de Lyon, ENS'den Henning Samtleben "New Superconformal Models In Six Dimensions" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

2 Şubat 2012 tarihinde, IPM, Tahran'dan M. M. Sheikh-Jabbari "Gauge-Flation: Non-Abelian Gauge Field Inflation" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

20 Ocak 2012 tarihinde, Kadir Has Üniversitesi'nen Öznur Yaşar Diner "Çizgelerde Kenar Arama Problemi" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

10 Ocak 2012 tarihinde, Université Paris Sud'den Bernard Helffer "Spectral Properties of Schrödinger Operators with Magnetic Fields in the Semi-Classical Regime" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

9 Ocak 2012 tarihinde, Université Paris Sud'den Bernard Helffer "An Introduction to Minimal Spectral Partitions" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

3 Ocak 2012 tarihinde, Carnegie Mellon Üniversitesi'nden Ryan O'Donnell "Noise Stability of Boolean Functions" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2011

30 Aralık 2011 tarihinde, Courant Enstitüsü'nden Mert Gürbüzbalaban "Algorithms for Approximating the H Norm" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

23 Aralık 2011 tarihinde, Weierstrass Enstitüsü'nden Onur Gün  "Parabolic Anderson Model with Finite Number of Moving Catalysts" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

16 Aralık 2011 tarihinde, Fatih Üniversitesi'nden Bahattin Yıldız, "Halka ailesi üzerinde tanımlı kodlar, gray dönüşümleri ve ikili görüntüleri" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

16 Aralık 2011 tarihinde, ENST, Paris'ten Süleyman Üstünel "Entropic Considerations on Wiener Space" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

2 Aralık 2011 tarihinde, Feza Gürsey Enstitüsü ile ilgili gelişmeleri tartışmak maksadıyla bir toplantı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

25 Kasım 2011 tarihinde, Bilkent Üniversitesi'nden Savaş Dayanık "Quickest Detection of a Sudden Change in the Law of a Compound Poisson Process" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

18 Kasım 2011 tarihinde, Bilgi Üniveristesi'nden Lale Özkahya "Çizge Kuramında Ekstrem Problemler ve Hiperküp Üzerine Uygulamları" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

31 Ekim 2011 tarihinde, University of Barcelona'dan Marta Sanz-Solé "Sets Visited by Random Paths" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

21 Ekim 2011 tarihinde, University of Alberta'dan Anthony Lau "Positive Definite Function and Fourier-Stieltjes Algebra of a Locally Compact Group" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

7 Ekim 2011 tarihinde, Institute of Mathematics of the Romanian Academy'den Şerban Strătilă "Dixmier Sets, Numerical Ranges, Communication and Splitting Theorems" başlıklı bir konuşma yapacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

17 Ağustos 2011 tarihinde, Feza Gürsey Enstitüsündeki gelişmeleri tartışmak maksadıyla bir toplantı yapılacaktır. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

2 Agustos 2011 tarihinde, University of Bucharest'den Sorin Dascalescu, “Hopf Algebras with Non-zero Integrals, Path Subcoalgebras and Quantum Groups” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

20 Temmuz 2011 tarihinde, “Workshop on Algebras on Discrete Structures” düzenlenecektir.  Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

12-15 Temmuz 2011 tarihlerinde, “Noncommutative Geometry Workshop” düzenlenecektir.  Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

7 Temmuz 2011 tarihinde, University of California, Santa Cruz'dan Viktor Ginzburg, “Conley Conjecture and Beyond: Infinitely Many Periodic Points of Hamiltonian Dynamical Systems” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

1 Temmuz 2011 tarihinde, New York University'den Matthew Kleban, "Watching Worlds Collide” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

29 Haziran 2011 tarihinde, Purdue University'den Jie Shen, “Phase-Field Models for Multiphase Complex Fluids: Modeling, Numerical Analysis and Simulations” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

29 Haziran 2011 tarihinde, Purdue University'den Min Chen, “Boussinesq Systems for Water Waves” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

15 Haziran 2011 tarihinde, New York University'den Massimo Porrati, “Surprises with Interacting High Spin Particles” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

13-14 Haziran tarihlerinde, “Tenth Colloquiumfest On Valuation Theory and Algebraic Geometry”  düzenlenecektir. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

7-11 Haziran tarihlerinde, “Finite Groups and Their Automorphisms” düzenlenecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

6 Haziran 2011 tarihinde, The Chinese University of Hong Kong'dan Conan Leung, “SYZ Mirror Symmetry” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

25 Mayıs 2011 tarihinde, King's College,London'dan Shu Sasaki, “Mod 5 Icosahedral Representations and Applications to a Conjecture of Artin” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

16 Mayıs 2011 tarihinde, Columbia University'den Çağatay Kutluhan, “Heegard Floer Meets Seiberg-Witten” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

13 Mayıs 2011 tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi'nden Müge Kanuni “Algebras and Graphs” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

11-12 Mayıs 2011 tarihlerinde, Universite d'Aix Marseille I'den Denis Cheniot, “Topology of Algebraic Varieties and Their Complements” başlıklı bir grup konuşma verecektir. İlgili program için lütfen buraya tıklayınız.

 

9-13 Mayıs 2011 tarihlerinde, “Mini Workshop On The Kadison-Singer Problem” düzenlenecektir.  Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

2-6 Mayıs 2011 tarihlerinde, “İstanbul Contact and Symplectic Topology Workshop” düzenlenecektir.  Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

15 Nisan 2011 tarihinde, University of California'dan Güneş Erçal, “Topics in Randomized Algorithms” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

11 Mart 2011 tarihinde, Osaka University'den Tadashi Ochiai, “Iwasawa Theory for Hida Deformations of GL(2)” başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

7-8 Şubat 2011 tarihlerinde Université de Lyon, ENS'ten Henning Samtleben, Sicim Kuramı üzerine bir grup konuşma verecektir. İlgili program için lütfen buraya tıklayınız.

 

4 Şubat 2011 tarihinde Royal Institute of Technology'den Jens Hoppe "Fundamental Structures of M(-brane) Theory" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2010

23 Aralık 2010 tarihinde Alberta University'den Volker Runde "Big Things Are Rarely Amenable" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

17 Aralık 2010 tarihinde Michigan State University'den Selman Akbulut "Dolgachev Surfaces" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

13 Aralık 2010 tarihinde Simons Center for Geometry and Physics ve Stony Brook Universitesi'nden John Morgan "The Poincaré Conjecture and The Nature of 3-Manifolds" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

26 Kasım 2010 tarihinde Koç Üniversitesi'nden Elvan Ceyhan "Domination Number of Random Proximity Catch Digraphs: Theory and Applications" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

4 Kasım 2010 tarihinde Université de Toulouse ve Galatasaray Üniversitesi'nden Xavier Bressaud "Self-similar Tilings and Local Rules.The Tribonacci Case" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

28 Ekim 2010 tarihinde  Missouri Universitesi'nden George Barker "Lattices of Faces of a Finite Dimensional Cone" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

22 Ekim 2010 tarihinde  Missouri Universitesi'nden George Barker "Graphs and Cone Preserving Maps" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

14 Ekim - 19 Ekim 2010 tarihlerinde Université de Strasbourg ve CNRS'ten Christian Kassel "Noncommutative Principle Fiber Bundles" başlıklı bir ders verecektir. Detaylı program için lütfen buraya tıklayınız.

 

25 Ağustos - 27 Ağustos 2010 tarihlerinde "Nonlinear Dispersive Equations" konferansı düzenlenecektir. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

22 Temmuz 2010, saat 15:00'te, Argonne National Laboratory'den (ABD) Cosmas Zachos "Holographic Interpolation and Schroeder's Equation" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

3 Temmuz - 5 Temmuz 2010 tarihlerinde Prof. Dr. Cemal Koç'un anısına "Algebra Workshop II" çalıştayı düzenlenecektir. İlgili program için lütfen buraya tıklayınız.

 

25 Haziran - 27 Haziran 2010 tarihlerinde "Noncommutative Geometry Days in Istanbul Workshop" düzenlenecektir. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

7 Haziran - 10 Haziran 2010 tarihlerinde "İstanbul Contact Geometry and Topology Workshop" düzenlenecektir. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

7 Haziran 2010, saat 11:00'de, Natuk Birkan Oditoryumu'nda, Princeton Üniversitesi'nden David Gabai "Volumes of Hyperbolic 3-Manifolds" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

           

1 Haziran - 3 Haziran 2010 tarihlerinde Calcutta Üniversitesi'nden Bijan Bagchi "Isospectrality of Conventional and New Extended Rational Potentials in Quantum Mechanics" başlıklı bir ders verecektir. Detaylı program için lütfen buraya tıklayınız.

 

24 Mayıs - 27 Mayıs 2010 tarihlerinde Bordeaux I Üniversitesi ve Steklov Matematik Enstitüsü'nden Nikolai Nikolski "The Kadison-Singer Problem, the State of the Art" başlıklı bir yoğun ders verecektir. Detaylı program için lütfen buraya tıklayınız.

 

21 Mayıs 2010, saat 14:00'de, Sabancı Üniversitesi'nden Cihan Saçlıoğlu "4-Manifolds and Us" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

14 Mayıs 2010, saat 11:00'de, Boğaziçi Üniversitesi'nden Ali Pusane "Graphs in Modern Coding Theory" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

30 Nisan 2010, saat 11:00'de, Auburn Üniversitesi'nden Chris Rodger "Small Cycle Systems" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

28 Nisan 2010, saat 16:15'te, Basque Uygulamalı Matematik Merkezi'nden Enrique Zuazua "Large Time Asymptotics for Partially Dissipative Hyperbolic Systems" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

27 Nisan 2010, saat 14:00'te, Basque Uygulamalı Matematik Merkezi'nden Enrique Zuazua "Control of Heat Processes: Theory and Numerics" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

14 Nisan 2010, saat 14:00'te, Yamanashi Üniversitesi'nden Kazunori Nakamoto

"Toward a new construction of D5-singularities" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

8 Nisan 2010, saat 15:00'te, Open University'den (İngiltere) Robin Wilson "Four Colors Suffice" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2 Nisan 2010, saat 11:00'de, Tel Hai Academic College'dan (Israil) Mordo Shalom "Switching Cost in Optical Networks and Traffic Grooming" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

26 Mart 2010, saat 14:00'de, University of Surrey'den Sergey Zelik "Vanishing Viscosity Method for Rate-independent Processes with Non-convex Potentials" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

26 Mart 2010, saat 11:00'de, Marmara Üniversitesi'nden Ulrich Tamm "Tilings and Packings of the n-space by Cubes with Applications in Coding and Graph Theory" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

10 Mart 2010, saat 10:00'da, Lê Dũng Tráng'ın onuruna iki konuşma verilecektir. Konuşmalar Tekillik Kuramı hakkında olacaktır. İlgili program için lütfen buraya tıklayınız.

 

29 Şubat 2010, saat 11:00'de, Roma ?La Sapienza' Üniversitesi ve Boğaziçi Universitesi'nden Flavio d'Alessandro "Cerny Conjecture, Formal Languages, Synchronizing Automata" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

10 Şubat 2010, saat 14:30'da, Université de Lyon, ENS'ten Henning Samtleben "Gauged Supergravities and Flux Compactifications" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

9 - 10 Şubat 2010 tarihlerinde Université de Lyon, ENS'ten Henning Samtleben "Gauged  Supergravities" başlıklı bir ders verecektir. İlgili program için lütfen buraya tıklayınız.

 

13 Ocak 2010, saat 14:00'te, Cambrige Üniversitesi'nden Antony Scholl "Hypersurfaces and The Weil Conjectures" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

8 Ocak 2010, saat 11:00'de, Koç Üniversitesi'nden Benjamin Smith "Graph Decomposition Problems" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2009

25 Aralık 2009, saat 14:00'te, Université de Provence-Aix Marseille'den Onur Gün "Universality of Transient Dynamics and Aging for Spin Glasses" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

18 Aralık 2009, saat 15:00'te, Utrecht Üniversitesi'nden Umut Gürsoy "The AdS/CFT Correspondence and QCD" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

6 Kasım 2009, saat 11:00'de, Sabancı Üniversitesi'nden Cem Güneri "Introduction to Coding Theory" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

16 Ekim 2009, saat 14:00'de, University of Oklahoma'dan Murad Özaydın "The Discrete Charms of Topology" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

16 Ekim 2009, saat 11:30'de, University of Glasgow'dan Patrick Smith "Chain Conditions in Modular Lattices" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya, tıklayınız.

 

14 Ekim 2009, saat 14:00'de, University of Cambridge'den Ben Green "Approximate Structure" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

8-11 Eylül 2009 tarihlerinde, University of Leeds'den Garth Dales "Group and Measure Algebras" çalıştayı kapsamında üç ders verecektir. Lütfen birinci, ikinci ve üçüncü konuşmaların özetlerine bakınız.

 

2 Temmuz 2009, Perşembe, saat 15:00'de Vanderbilt University'den Başak Gürel "Leaf-wise Coisotropic Intersections" başlıkı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2 Temmuz 2009, Perşembe, saat 14:00'de University of California, Santa Cruz'dan Viktor Ginzburg "Differentiating Between Contact Structures: From Contact Homology to Elementary Invariants" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

15 Haziran 2009, Pazartesi, saat 14:00'de Tel Aviv Üniversitesi'nden Moshe Jarden "The Transfer Theorem" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

15-19 Haziran 2009 tarihlerinde merkezde bir Cebir Çalıştayı düzenlenecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıkayınız.

 

5 Haziran 2009, Cuma, saat 11:00'de Boğaziçi Üniversitesi'nden Müge Taşkın "An Introduction to Matroid Theory" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2 Haziran 2009, Salı, saat 15:00'de Princeton University'den Gang Tian "Geometric and Analytic Aspects of 4-Manifolds" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

8 Mayıs 2009, Cuma, saat 10:30'da Yakın Doğu Üniversitesi'nden İbrahim Cahit Arkut, "Dört Renk Teoremi'nin Uzun Tarihi ve Kısa Kanıtı" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

21 Nisan 2009, Salı, saat 15:30'da University of Surrey'den Sergey Zelik "On the Cahn-Hilliard Equation with an Inertial Term" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

17 Nisan 2009, Salı, saat 10:30'da Koç Üniversitesi'nden Emin Şule Yazıcı "An Introduction to Combinatorial Design Theory" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

11 Nisan 2009, Cumartesi, saat 10:30'da University of California-Davis'ten Andrew Waldron "BRST Detour Quantization" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

10 Nisan 2009, Cuma, saat 14:00'da University of California-Davis'ten Andrew Waldron "Weyl Invariance and The Origins of Mass" başlıklı bir konuşma verecektir.

İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

6 Nisan 2009, Pazartesi, saat 10:00 - 12:00 arasında, Atilla Yılmaz bir sonraki gün yapılacak olan "Large Deviations" konuşmasına hazırlık olması bakımından, " Large Deviations" konusunda bir giriş konuşması verecektir.

 

6 Şubat 2009, Cuma, University of Lyon ENS'den Henning Samtleben "String Theory, Extra dimensions and Hidden Symmetries" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

27 Mart 2009, Cuma, saat 15:30'da Koç Üniversitesi'nden Varga Kalantarov "Strongly Damped Nonlinear Wave Equations" başlıklı bir konuşma verecektir. Öğrencilere de yönelik bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

27 Mart 2009, Cuma, saat 14:00'de İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Faruk Güngör "Varyasyonel SimetrIler, Noether Teoremi ve Uygulamaları" başlıklı bir konuşma verecektir. Öğrencilere de yönelik bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

27 Mart 2009, Cuma saat 11:00'de Cesim Erten "Bipartite Graphs, Combinatorial Problems, and An Application to Bioinformatics" başlıklı bir konuşma verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

5 - 6 Şubat 2009 tarihlerinde University of Lyon ENS'den Henning Samtleben, "Supergravity" başlıklı konuşmalar verecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

2008

3 Aralık 2008, Çarşamba, Weizmann Enstitüsü'nden Atilla Yılmaz "Large Deviations for a Random Walk in a Random Environment" başlıklı bir konuşma yapmak üzere merkezimizi ziyaret edecektir. İlgili poster için lütfen buraya tıklayınız.

 

3 Kasım 2008, Çarşamba, Mathematisches Institut der Universitat Bonn'dan Günter Harder "Congruences Between Eisenstein Classes and Cusp Forms" başlıklı bir konuşma verecektir. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

21 - 22 Ağustos 2008 tarihlerinde Thierry Cazenave, "Introduction to Nonlinear Schrödinger Equations" başlıklı konuşmalar vermek üzere merkezimizi ziyaret edecektir.

Konuşmalar, her gün saat 10:00 - 12:00 arasında IMBM seminer odasında yapılacaktır.

 

9 Temmuz 2008, Çarşamba, Instituto de Matematicas UNAM, Unidad Cuernavaca’dan Gregor Weinart ‘’Geometric Structure on Manifolds’’ başlıklı bir konuşma vermek üzere merkezimizi ziyaret etti. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

Harvard Üniversitesi’nden Yum – Tong Siu, 5 Haziran 2008, Perşembe günü “Effective Problems on Algebraic Geometry” başlıklı bir konuşma yapmak üzere merkezimizi ziyaret etti. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

9 – 15 Haziran 2008 tarihleri arasında Courant Enstitüsü’nden Nader Masmoudi “From Klein-Gordon-Zakharov to the Nonlinear Schrodinger” başlıklı bir konuşma verdi.

 

Michigan Üniversitesi’nden Erhan Bayraktar, 9 – 13 Mayıs tarihleri arasında merkezimizi ziyaret etti ve 12 Mayıs’ta, saat 14:30’da “A Unified Framework for Pricing Credit and Equity Derivatives” başlıklı bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

Makaleye buradan ulaşabilirsiniz: http://arxiv.org/abs/0712.3617

 

14 Mayıs 2008, Çarşama günü Texas A&M Üniversitesi ve UMPC – Paris VI’dan Gilles Pisier “Complex Interpolation Between Operator Spaces” başlıklı bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

26 – 30 Mayıs 2008 tarihleri arasında, Bordeaux Üniversitesi 1’den Nikolai K. Nikolski “The Efficient Inversion Problem (Numerization of Gelfand’s Theory) başlığı altında dersler verdi. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

2 Mayıs 2008 tarihinde Işık Üniversitesi’nden Hüsnü Erbay “An Elementary Introduction to Nonlinear Dispersive Equations” başlıklı bir konuşma yapmak üzere IMBM’yi ziyaret etti. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

2007

10 Aralık 2007, Pazartesi günü, Ali Ülger’in 60. doğumgünü adına "One – Day Analysis Meeting" başlıklı bir organizasyon düzenlendi. Program için lütfen buraya tıklayınız.

 

9 Kasım 2007, Cuma günü, "Geometry-Topology and Physics Seminars” başlığı altında konuşmalar yapıldı. Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

26 Ekim 2007, Cuma günü, Texas Üniversitesi’nden P. E. Souganidis,

"New Results on Homogenization” başlıklı bir konuşma yapmak üzere IMBM’yi

ziyaret etti. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

19 Ekim 2007, Cuma günü, Boğaziçi Üniversitesi’nden Alp Eden, “Standing

Waves for 2D Almost Cubic NLS” başlıklı bir konuşma yaptı. Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

8 Ekim 2007, Pazartesi günü Rikkyo Üniversitesi’nden Akio Fujii, “On the Farely Series and the Hecke L-Functions" başlıklı bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

17 Temmuz 2007, Salı günü, UC Santa Cruz’dan Viktor Ginzburg IMBM’de bir konuşma yaptı. “From Lagrangian to Coisotropic Intersections” başlıklı bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

16 - 20 Temmuz 2007, tarihlerinde “Mini Workshop on Symmetries in M-Theory”

başlıklı bir seminer düzenlendi. Ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

 

9 Temmuz 2007, Pazartesi günü Texas Üniversitesi’nden Luis Caffarelli ve

Irene Gamba birer konuşma yapmak üzere IMBM’yi ziyaret etti.

Bu organizasyonun posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

26 Haziran 2007, Salı günü saat 15:00’te, MIT’den Victor Kac “Quantization and Chiralization” başlıklı bir konuşma verdi. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

14 Haziran 2007, Cuma günü, Yonsei Üniversitesi’nden Haseo Ki

“The Zeroes of Sums of the Riemann Zeta Function” başlıklı bir konuşma yaptı.

Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

8 Haziran 2007, Cuma günü Michigan State Üniversitesi’nden Selman Akbulut,
”Corks, Palfs and Other Good Things” başlıklı bir konuşma yapmak üzere IMBM’yi
ziyaret etti. Bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

Illinois Üniversitesi’nden Burak Erdoğan, 6 Haziran 2007, Çarşamba günü,

“Dispersive Estimates for the Schrödinger Equation with a Magnetic Potential”

başlıklı bir konuşma verdi. Bu konuşmanın posteri Için lütfen buraya tıklayınız.

 

4-5 Haziran 2007 tarihlerinde “Effective Field and Gravity Theory” başlıklı bir seminer

düzenlendi. Organizasyon hakkinda detayli bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

15 – 23 Mayıs 2007 tarihlerinde, UC Santa Barbara’dan Charles Akemann, Kadison – Singer Konjektürü üzerine bir seminer vermek üzere IMBM’yi ziyaret etti. 18 Mayıs, Cuma günü, US National Committee for Mathematics desteğiyle gerçekleşen konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

18 Mayıs 2007, Cuma günü, IMBM’de bir konuşma verdi.

 

27 Nisan 2007, Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi’nden Murat Sağlam ve Koç Üniversitesi’nden Tolga Etgu birer konuşma verdiler. Bu konuşmaların posterine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ecole Polytechnique’den Nizar Touzi 13 Nisan 2007, Cuma günü IMBM’de bir konuşma verdi.

 

Surrey Üniversitesi’nden Sergey Zelik 11 Nisan 2007 sınırsız bölgelerde tanımlı Navier-Stokes denklemleri hakkında konuştu.

 

UC, Irvine ve Weizmann Enstitüsü’nden Edriss S. Titi, 6 Nisan 2007 günü Merkez’de Navier-Stokes denklemleri hakkında bir konuşma verdi. US National Committee for Mathematics desteğiyle gerçekleşen bu konuşmanın posteri için lütfen buraya tıklayınız.

 

30 Mart 2007 günü Missouri-Columbia Üniversitesi’nden Alex Iosevich Merkez’de bir konuşma verdi.

 

2007 yılı Bahar Dönemi boyunca her Cuma saat 10:00’da Kısmi Diferansiyel Denklemler Öğrenci Seminerleri düzenlendi. Programı için buraya tıklayınız.

 

Geometri-Topoloji ve Fizik Seminerleri 23 Mart 2007 günü başladı. İlk seminerin posteri için tıklayınız.

 

Manchester Üniversitesi’nden Peter Symonds 19 Mart 2007 günü bir konuşma verdi.

 

12 Ocak 2007, Cuma günü Koç Üniversitesi’nden Varga Kalantarov ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Alp Eden Cahn-Hilliard Denklemi hakkında bir konuşma verdiler. Konuşmanın ilanı için buraya tıklayabilirsiniz.

 

2006

Pierre Louis Lions 17 Kasım 2006 günü halen süren araştırma konusunda bir konuşma verdi. Konuşmanın ilanını burada bulabilirsiniz.

 

Small Gaps Between Primes Çalıştayı, US National Committee for Mathematics desteğiyle, 9 Ekim ve 13 Ekim 2006 arasında yapıldı. Dan Goldston ve Janos Pintz, Cem Yalçın Yıldırım ile yaptıkları ortak çalışma üzerinde konuşmalar yaptılar.

 

 – Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs 34342 Bebek – İstanbul