Boğaziçi Üniversitesi IMBM

Lie grupları, cebirleri ve temsilleri semineri

9-28 Mayıs 2016

İstanbul, Türkiye

Düzenleyen

İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi (IMBM)

&

Boğaziçi Üniversitesi

 


Lie teorisi matematiğin her dalında geniş kullanım alanına sahiptir. Mahir Bilen Can'ın hazırladığı "Lie grupları, cebirleri ve temsilleri semineri", Lie teorisinin ilklerinden başlayarak günümüzdeki geometrik topoloji uygulamalarına kadar pek çok konuya değinecektir. Bu 3 haftalık seminerde konular yoğunlaştırılmış bir ders serisi şeklinde anlatılacak, ayrıca yer yer Lie teorisiyle ilgili çeşitli araştırmalar üzerine konuşmalar yapılacaktır.


Düzenleyen ve bilimsel kurul: Selman Akbulut (Michigan Eyalet Üniversitesi), Mahir Bilen Can (Tulane Üniversitesi), Ferit Öztürk (Boğaziçi Üniversitesi) ve Fulya Taştan (Boğaziçi Üniversitesi).

SEMİNER BİLGİLERİ

PRATİK BİLGİLER

KAYIT

Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi


SEMİNER BİLGİLERİ:

Süre: 9 Mayıs - 28 Mayıs.

Günler: Her Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma.

Saatler: Her gün iki kez, 9:30-10:30 ve 11:00-12:00.

Program: Programa buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru: Başvuru için son gün 23 Nisan'dır. Yüksek lisans öğrencilerinin başvuruları teşvik edilmektedir. Yüksek lisans öğrencilerine kısıtlı miktarda maddi destek sağlanmaktadır (KAYIT kısmına bakınız).


KAYIT:

Başvuru süresi 23 Nisan 2016 tarihinde sona ermiştir. Sorularınızı ve önerilerinizi semineri düzenleyen Selman Akbulut, Mahir Bilen Can, Ferit Öztürk ve Fulya Taştan'a bildirebilirsiniz.